Haló, haló - René Artois  


René Artois je kavárníkem ve svém klidném podniku ve městě Nuvion. Přichází však druhá světová válka a partizáni si právě jeho kavárnu vyhlédnou jako jakési středisko odboje - zejména pro zachraňování sestřelených britských letců. René se tedy musí začít účastnit mnohdy podivných a komplikovaných plánů partizánky Michelle.

Je ženatý s Edith, avšak zahýbá jí se servírkami. Mezi jeho hlavní úkoly tedy patří 1) zabránit Marii aby se dozvěděla, že to táhne s Yvette; 2) zabránit Yvette aby se dozvěděla, že to táhne s Marií a 3) zabránit Edith aby se dozvěděla, že to táhne s Yvette a Marií současně. Yvette mu má v 8. řadě seriálu dokonce porodit dítě, později se však ukáže, že šlo o omyl a Yvette mít žádné dítě nebude.

V pátém dílu seriálu je zastřelen a tak je nucen vydávat se za své vlastní dvojče, kterým dali rodiče stejná jména.

Yvette, Marie a Edith nejsou jediné co mají o Reného zájem. Mezi jeho obdivovatele patří i poručík Gruber, kterému se René snaží vyhýbat, i když to ne vždy vyjde.

René je přeborník ve výmluvách. Pokud ho žena načapá se servírkami, vždy si najde nějakou (občas dosti zajímavou) výmluvu o tom co právě provádí. Přitom povětšinou Edith osloví "Ty ženská jedna hloupá" .

Fotografie: