Haló, haló! Obrazy

Úvod Postavy Díly seriálu Soubory ke stažení Kalendář Obrazy Hlášky The Return of 'Allo 'Allo DVD Další  

  Padlá madona s velkýma balónkama od von Clompa

 Tento obraz ukradl plukovník von Strohm spolu se svým zástupcem Hansem Geeringem - chtěli ho prodat, až skončí válka. Zpočátku byl ukryt v jeho kanceláři, ale později se do Nouvionu dostává Herr Otto Flick z gestapa, který má za úkol obraz vypátrat a doručit Hitlerovi a plukovník je nucen obraz lépe ukrýt. Jednal pohotově a ukryl tento slavný obraz ve sklepě Reného kavárny.
Jak čas plynul, bylo nutné udělat několik kopií obrazu a ty pak dát Herr Flickovi a generálu von Klinkerhoffenovi v domnění, že jde o originály.
Obraz a padělky cestovaly z jednoho místa do druhého až si nakonec každý myslel, že má originál. Skutečný originál měl ale povětšinou stále plukovník.
Na samém konci seriálu René tento obraz sebere a ujíždí pryč se svou servírkou Yvette.

Ve skutečnosti je tento obraz i samotný von Clomp pouze smyšlený.

 

    Prasklá váza s velkýma slunečnicema od van Gogha

 Tento obraz věnoval kdysi Fanny jeden švorcový malíř, když si ji chtěl vzít. Řekl jí také, že pokud si ho nevezme, bude jí posílat svoje tělo po kouskách, a tak jednoho dne Fanny přišlo doporučenou poštou jedno ucho. Říkala mu Bobby - přišlo jí, že Vincent je spíš pro "teplouše". - ANO, byl to samotný Vincent van Gogh.
To se René dozvěděl, až poté co si obraz z jeho kavárny, kde visel, odnesl generál von Klinkerhoffen.
Samozřejmě, že se obraz hned stal cílem plukovníka von Strohma, který ho s Reného pomocí později získal. Obraz u sebe poté ukrýval aby jej bylo možno po válce výhodně prodat. Ovšem, že bylo vyrobeno také několik kopií, a ty pak rozdány příslušným lidem. Nejvíce času obraz strávil u plukovníka a u Reného.

Podobný obraz zřejmě existuje. Vincent van Gogh vytvořil sérii známých kreseb se slunečnicemi.